Tomasz Szwejgiert, wicenaczelny portalu sluzbyspecjalne.com i Wiesci24.pl, a także współautor wydanej niedawno biografii szefa policji i bezpieki PiS Mariusza Kamińskiego jest szykanowany w warszawskim areszcie na Białołęce.

Odmawia się mu prawa pomocy lekarskiej, a także nie realizuje się dla niego zakupów w więziennej kantynie.

Szykany zaczęły się tuż po wydaniu pod koniec stycznia biografii Mariusza Kamińskiego (https://hognot.pl/books/kaminski/).

Szwejgiert, były współpracownik CBA, został zatrzymany w październiku 2020 r. pod pretekstem iż stworzył w 2016 r. grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT wartości ok. 10 mln zł.

Problem polega na tym, że żaden VAT nie zginął w tej sprawie, a Szwejgierta pomówił w 2018 r. współpracownik CBA, policji i ABW, Jarosław Z. – prezes firmy, która miała ów VAT wyłudzać (a następnie wpłacić do urzędu skarbowego – sic!).

W 2016 r. Jarosław Z. będąc także płatnym współpracownikiem służb nie informował, że brał udział procederze wyłudzania VAT. Brat Jarosław Z. jest funkcjonariuszem CBA, a cała akcja wymierzona w Szwejgierta zemstą za pisanie biografii szefa pisowskiej bezpieki.

Dyrekcja więzienia odmówiła odpowiedzi na pytania twierdząc, że dziennikarz nie jest uprawniony, aby dowiedzieć się dlaczego takie decyzje są podejmowane.

Jan Piński

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Giertych: Conspiracy against Ukraine. Kaczynski, Orban, Putin – Injustice League

The following text by the former deputy prime minister of Poland and a well-known lawyer e…