Zaufana trzecia strona służb. Niebezpieczne związki eksperta od bezpieczeństwa

Adam Haertle, ekspert od bezpieczeństwa w sieci występujący pod nazwą „zaufana trzecia strona” współpracował z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w latach 2017-2019 – ustalił portal służbyspecjalne.com.

Nie ma oczywiści nic złego we współpracy ze służbami państwa polskiego. Jednak w wypadku ekspertów od bezpieczeństwa w internecie, tego typu współpraca nie powinna być ukrywana.

Adam Haertle bierze właśnie udział w nagonce na komunikator Usecrypt, jedyny, którego nie są w stanie czytać polskie służby.

Czy robi to dlatego, że prosili go o to koledzy ze służb? Którym nie podoba się, że nie są w stanie złamać Usecrypta? Wysłaliśmy do p. Haertle pytania 20 listopada 2020 r. mimo wielu próśb nie odpisał on żadne pytanie.

W wypadku p. Haertle związki ze służbami nie ograniczają się tylko do CBA. W niejawnym Zintegrowanym Systemie Operacyjno-Osobowym dane dotyczące jego są utajnione na bardzo wysokiej klauzuli tajności od 1998 r. Co sugeruje, że już wówczas miał związki ze służbami.

Poniżej pytania, na które p. Haertle nie odpowiedział.

Jan Piński

———- Forwarded message ———
Od: <j.pinski@bezc.pl>
Date: wt., 10 lis 2020 o 12:55
Subject: Pytania do p. Adama Haertle Wieści24.pl i sluzbyspecjalne.com
To: <adam@zaufanatrzeciastrona.pl>

Szanowni Panie!
W związku z podjętym przez nas tematem polskiego rynku usług informatycznych zwracamy się do Pana z gorącą prośbą o odpowiedź na następujące pytania, do najbliższego piątku do g. 12:
1. Czy prowadził Pan szkolenia dla ABW i czego one dotyczyły (jakiego zakresu tematyki)?
2. Czy prowadził Pan szkolenie dla MON i jednostek podległych ministerstwu i czego one dotyczyły (jakiego zakresu tematyki)?
3. Dla jakich banków prowadził Pan szkolenia z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych? zy prawdą jest że ABW sprawowała patronat nad organizowanymi przez Pana konferencjami z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego?
4. Czy przygotowywał Pan na zlecenie ABW bądź innych polskich służb raporty (opracowania) bądź inne dokumenty dotyczące cyberbezpieczeństwa?
5. Czy posiada Pan certyfikat bezpieczeństwa (poświadczenie bezpieczeństwa) w zakresie ochrony informacji niejawnych? Jeżeli tak, to jaki? 
6, Proszę odnieść się do informacji, że w latach 2017-2019 współpracował Pan z CBA. 
7. Czy kiedykolwiek starał się Pan o pracę w innych polskich służbach specjalnych (ABW, AW, SKW, SWW)?
8. Czy aktualnie jest Pan związany z ABW umową o pracę, umową o dzieło, bądź inną umową dotyczącą współpracy z ta instytucją?

z poważaniem
Jan Piński
Redaktor Naczelny Wieści24.pl i Sluzbyspecjalne.com

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Giertych: Conspiracy against Ukraine. Kaczynski, Orban, Putin – Injustice League

The following text by the former deputy prime minister of Poland and a well-known lawyer e…