Fot. www.freepik.com

Jak poinformował szef Government Communications Headquarters (GCQH), Jeremy Fleming, brytyjska armia wykonała szereg cybernetycznych ataków na partyzantów ISIS. Zakłócano ich telefony, paraliżowano łączność i hakowano drony. Ograniczono również szerzenie materiałów propagandowych, skutecznie atakują serwery ISIS.

Jak przyznał Fleming, operacja prowadzona była w latach 2016-2017. O jej sukcesie zadecydowało wykorzystanie na szeroką skalę najnowocześniejszych technologii. Celem było nie tyle zniszczenie sił ISIS ile skuteczne zachwiano wiarę terrorystów w technologię. Wcześniej bowiem byli niezwykle aktywni w sieci, traktując ją jako wygodne narzędzie do przeprowadzania akcji propagandowych i werbowania nowych bojowników.

Brytyjczycy do działań w cyberprzestrzeni przyznali się po raz pierwszy w 2017 r., teraz jednak zdradzili więcej szczegółów całej operacji. Wiadomo także, że trzy lata temu podobne działania wymierzone w ISIS przeprowadzali Amerykanie i Australijczycy.

Źródło: Defence24

Pokaż więcej redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Kamiński Wąsik i ludzie Putina. Służby PiS współpracowały z oskarżonymi o pomoc Rosji Ukraińcami, którzy pomagali ścigać opozycję w Polsce

Służby PiS współpracowały z rosyjską agenturą. Głupota czy celowe działanie?  Temat z…