Portal sluzbyspecjalne.com ujawnił, że pod kierownictwem zastępcy koordynatora ds. służb specjalnych Macieja Wąsika powstał specjalny zespół zabezpieczający kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Działają w nim funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w większości z łódzkiej delegatury. Zespół ten zyskał wśród funkcjonariuszy żartobliwą nazwę „Gdzie jest dziecko”.

Celem działania tego zespołu jest zapobieżenie prowokacjom i sytuacjom, które mogłyby skompromitować kampanię prezydenta Dudy walczącego o reelekcję. Funkcjonariusze nie ukrywają, że chodzi o niefrasobliwość samego prezydenta.

W celu zabezpieczania kampanii funkcjonariusze CBA korzystają z anonimowych kont m.in. na twitterze, za pomocą, których starają się pozyskiwać „informacje wyprzedzające”, a także neutralizować potencjalne zagrożenia.

Nową operację zespołu funkcjonariusze nazywają „Pani Dulska” (nawiązanie do dwulicowej i obłudnej bohaterki sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej). Polega on na bardzo bliskim monitorowaniu wszystkich wyjazdów prezydenta, które ma uniemożliwić mu nocną aktywność w mediach społecznościowych (m.in. na twitterze).

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Ziobro i Kamiński będą aresztowany? Prok. Ewa Wrzosek o losie agentów CBA w mediach

Agenci CBA, a nie dziennikarze. Agent Tomek uruchomił lawinę. Agenci CBA udający dziennika…