Po tym jak portal sluzbyspecjalne.com ujawnił aferę pedofilską w Agencji Wywiadu, propagandziści PiS wspierani przez służby zaczęli tworzyć narrację, że chodzi o byłego wiceszef AW z czasów rządów Platformy. Pomijają fakt iż należał on do doradców obecnego szefa AW Piotra Krawczyka. I razem z kolegami, z którymi rządziła w czasach PO należał do grupy trzymającej władzę w AW.

Oprócz zatrzymanego pod zarzutem pedofilii Pawła W. szefowi Agencji Wywiadu doradza Marek Stępień, także będący wiceszefem AW za rządów PO. Kluczową rolę w agencji odgrywa zaś Artur W. ksywa „Wrzecionowaty”, wychowanek Pawła W. Cały ten klan wrócił do władzy w AW właśnie razem  Piotrem Krawczykiem.

Powrotowi Stępnia do AW nie przeszkodziła tzw. afera stomatologiczna. Sprawa dotyczyła nieproporcjonalnie wysokich wydatków (sprzęt kupowano powyżej cen rynkowych) na firmowy gabinet dentystyczny, w którym urzędowała żona Stępnia, która poza tym pracuje w prywatnym gabinecie stomatologicznym. Dyrektorką odpowiedzialną za finanse była Monika D., dobra znajoma małżeństwa Stępniów.

Samego Krawczyka zresztą do AW ściągnął właśnie oskarżany o pedofilię Paweł W. Wszyscy razem z Pawłem W. i Arturem W. znają się z czasów służby w wywiadzie wojskowym.

Jan Piński

P.S

Chłopaki, a jak tam sukcesy w prowadzeniu operacji „Iluminatorzy”?

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Prokuratura PiS zaplanowała zatrzymanie Romana Giertycha 30 stycznia 2021 r. Drugi termin zatrzymania to 30 czerwca 2021 r.

Od czterech lat wszystkie służby PiS zajmują się Romanem Giertychem. PiS posłużył się Agen…