Po tym jak portal sluzbyspecjalne.com ujawnił aferę pedofilską w Agencji Wywiadu, propagandziści PiS wspierani przez służby zaczęli tworzyć narrację, że chodzi o byłego wiceszef AW z czasów rządów Platformy. Pomijają fakt iż należał on do doradców obecnego szefa AW Piotra Krawczyka. I razem z kolegami, z którymi rządziła w czasach PO należał do grupy trzymającej władzę w AW.

Oprócz zatrzymanego pod zarzutem pedofilii Pawła W. szefowi Agencji Wywiadu doradza Marek Stępień, także będący wiceszefem AW za rządów PO. Kluczową rolę w agencji odgrywa zaś Artur W. ksywa „Wrzecionowaty”, wychowanek Pawła W. Cały ten klan wrócił do władzy w AW właśnie razem  Piotrem Krawczykiem.

Powrotowi Stępnia do AW nie przeszkodziła tzw. afera stomatologiczna. Sprawa dotyczyła nieproporcjonalnie wysokich wydatków (sprzęt kupowano powyżej cen rynkowych) na firmowy gabinet dentystyczny, w którym urzędowała żona Stępnia, która poza tym pracuje w prywatnym gabinecie stomatologicznym. Dyrektorką odpowiedzialną za finanse była Monika D., dobra znajoma małżeństwa Stępniów.

Samego Krawczyka zresztą do AW ściągnął właśnie oskarżany o pedofilię Paweł W. Wszyscy razem z Pawłem W. i Arturem W. znają się z czasów służby w wywiadzie wojskowym.

Jan Piński

P.S

Chłopaki, a jak tam sukcesy w prowadzeniu operacji „Iluminatorzy”?

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Giertych: Conspiracy against Ukraine. Kaczynski, Orban, Putin – Injustice League

The following text by the former deputy prime minister of Poland and a well-known lawyer e…