17 marca br. w Warszawie zatrzymano Michała O. ps. „GosiaTS”, pod zarzutem stalkingu żony, z którą się rozwodzi, a także udostępniania treści pornograficznych własnym dzieciom.

Sąd aresztował mężczyznę 19 marca na trzy miesiące.

Mężczyzna jest w trakcie sprawy rozwodowej, ale także operacji zmiany płci. Zajmował się świadczeniem usług seksualnych, głównie mężczyznom.

Zatrzymania dokonali policjanci z posterunku w Raszynie, a czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.  

Przy okazji oględzin telefonu zatrzymanego okazało się, że ma on w telefonie korespondencję z „Pawłem CBS”. Mężczyzna ten jak – wynika z korespondencji – jest policjantem mającym dostęp do bilingów i baz policyjnych.

Z korespondencji tej wynika, że „Gosia” prosi Pawła o pomoc, aby ustalił gdzie chodzą jego dzieci do przedszkola, aby „wymusić podpisanie ugody co do opieki na dziećmi zanim to sąd zabezpieczy”.

„Paweł CBS” proponuje, że będzie śledził żonę swojego rozmówcy i zainstaluje oprogramowanie szpiegowskie. Gdy „Gosia” napisał mu numer rejestracyjny auta jego żony ten odpisał „numery to już sam ustaliłem”.

Następnie poinformował rozmówcę, że zlecił przekazanie mu bilingów, a także, że jej numer (telefoniczny) „przechodził w sprawach prowadzonych przez gdańską komendę”. Omówił też z „Gosią” co udało mu się znaleźć w policyjnych bazach, a także bilingi i lokalizację telefonu żony „Gosi”.

W tej sprawie poprosiliśmy o informacje prokuraturę w Pruszkowie i rzecznika policji, w szczególności o działania, które podjęło w sprawie zabezpieczonych rozmów Biuro Spraw Wewnętrznych policji.

Zadaliśmy także pytania o kontakty „Gosi” z innymi funkcjonariuszami służb podległych Maciejowi Wąsikowi i Mariuszowi Kamińskiemu. Według naszych informatorów „Paweł CBS” nie był jedynym klientem „Gosi” ze służb mundurowych. Odwiedzać go miał także wysoki rangą funkcjonariusz ABW.

Na żadne pytania nie dostaliśmy odpowiedzi.

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Archaiczność i niekompetentność. Były szef AW o problemach służb po rządach PiS

Jak odtworzyć polskie służby? Jakie są największe problemy polskich służb specjalnych po 8…