Uczestnicy tegorocznej konferencji Black Hat opisali skandaliczne błędy popularnych darmowych komunikatorów. Czy ich twórcom naprawdę zależy na naszym bezpieczeństwie?

W Las Vegas odbyła się kolejna konferencja Black Hat. Jej uczestnicy prezentowali błędy jakie odkryli w zabezpieczeniach popularnych programów.

Jak relacjonuje portal Wired, spore zainteresowanie wywołała Natalie Silvanovich, która przedstawiła luki w popularnych darmowych komunikatorach. Ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa wzięła na celownik Signal, Google Duo, Facebook Messenger, JioChat oraz Viettel Mocha.

Silvanovich wyjaśniła, że do szukania luk zainspirowała ją afera z FaceTime z 2019 roku. Wówczas to ujawniono, że przez lukę w aplikacji hakerzy mogli przejmować kontrolę nad mikrofonem oraz kamerą przy grupowych połączeniach na telefonach iPhone.

Odkrycia Silvanovich były dość szokujące. Np. błąd w Messengerze Facebooka pozwalał atakującym na podsłuchiwanie rozmów audio. Błędy w aplikacjach Viettel Mocha i JioChat dawały hakerom dostęp do dźwięku oraz obrazu.

W przypadku mocno promowanego komunikatora Signal hakerzy mogli podsłuchiwać rozmowy. Natomiast w aplikacji Google Duo błąd pozwalał na krótki dostęp do obrazu.

Źródło: Wired

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Prokurator szpiegowana systemem Pegasus prześladowana za wywiad dla telewizji News24. Szokujące zachowanie podwładnych Ziobry [VIDEO]

Skandal podczas wywiadu. Podsłuchiwana przy pomocy systemu Pegasus prokurator Ewa Wrzosek …