Pułkownik Andrzej Stróżny, który z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafia na stanowisko p.o. szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, to według mediów człowiek kojarzony z Bogdanem Święczkowskim, prokuratorem krajowym i najbliższym współpracownikiem Zbigniewa Ziobro.

O tym, że Ziobro (formalnie szef koalicyjnej partii Solidarna Polska) wzmacnia się w obozie władzy, media informują od wyborów. Bez 19 posłów SP obecna władza nie ma większości. Wiadomo, że Ziobro zabiegał o stanowisko szefa ABW dla swoich ludzi. Nominacja Stróżnego wskazuje iż w ramach podziału wpływów otrzymał większą kontrolę nad CBA. Dotychczas za nominata Ziobry w kierownictwie CBA uchodził wiceszef Grzegorz Ocieczek.

Dotychczas wyłącznym szefem polskich służb był minister koordynator (a od kilku miesięcy także szef MSWiA) Mariusz Kamiński wspólnie ze swoim najbliższym współpracownikiem Maciejem Wąsikiem.

O „szorstkiej przyjaźni” Ziobry i Kamińskiego krążyły legendy. Mając pełną kontrolę nad CBA Ziobro ma teraz dogodną sytuację do dalszego zwiększania swoich wpływów. Kontrola nad prokuraturą i realizującą czynności na jej zlecenie CBA, daje Ziobrze ogromne możliwości nacisków politycznych na współkoalicjantów.

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Bez kategorii

Zobacz też

Kim jest Piotr Konieczny? Szef Niebezpiecznik.pl podaje się za dziennikarza, ale przyznaje, że pracuje dla służb specjalnych

Piotr Konieczny, właściciel portalu niebezpiecznik.pl przedstawia się jako najlepszy polsk…