Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych i marszałek Sejmu, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej ocenił, że wojna o LGBT, która wybuchła w Polsce została zainicjowana przez Rosję.

-Ta wojna kulturowa została zaimportowana do Polski z Rosji kanałem kościelnym. Ludzie KGB, GRU, Fancy Bear i inni odkryli, że stosunek do LGBT to ta jedna rzecz, w której polskie społeczeństwo jest naprawdę inne, ma inne podejście niż większość Europy Zachodniej. I wywołano w Polsce celowo wojnę kulturową w sprawie, która 5, 10 czy 20 lat temu nie była w centrum uwagi. To doprowadziło do stworzenia w Polsce, jednoetnicznym kraju, dwóch plemion politycznych. To służy, ale na pewno nie Polsce – podkreślił Radosław Sikorski na antenie TVN24.

Działania rosyjskich służb obliczone są na tworzenie konfliktów w państwach, z którymi Rosja rywalizuje. Zarządzanie tymi konfliktami pozwala następnie Rosji osiągać wymierne korzyści.

To dlatego Rosja angażuje się w amerykańskie wybory prezydenckie. Niezależnie bowiem czy takie zaangażowanie będzie skuteczne czy nie, to celem nadrzędnym dla Rosji jest dzielenie amerykańskiego społeczeństwa.

Podobnie działają w Polsce.

źródło: TVN24.pl

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Archaiczność i niekompetentność. Były szef AW o problemach służb po rządach PiS

Jak odtworzyć polskie służby? Jakie są największe problemy polskich służb specjalnych po 8…