Sprawę afery pedofiliskiej w AW ujawniliśmy 24 maja br. pułkownik Paweł W. pracował jako doradca obecnego szefa AW Piotra Krawczyka. Wcześniej piastował wysokie stanowiska w AW – informowaliśmy.

W mediach nazywano go głównym kadrowym w Agencji Wywiadu z nadania obecnej ekipy.

W. był oskarżony o molestowanie syna swojej siostry.

  „Horror dziecka trwał dwa lata. Mężczyźnie grozi nawet do 15 lat więzienia” – pisało wtedy portal rządowej telwizji tvp.info przedstawiając pułkownika jako tego, który piastował wysokie funkcje za rządów Platformy Obywatelskiej.   


” Podejrzany Paweł W. został zwolniony z aresztu z uwagi na uiszczenie poręczenia majątkowego w kwocie 50.000 złotych. Sąd Okręgowy w Warszawie zastosował bowiem wobec ww. w dniu 15 października 2020 r. tzw. areszt warunkowy. Nadmienić należny, że prokuratura nie zgodziła się z decyzją sądu. W sprawie zostało złożone zażalenie, które nie zostało uwzględnione przez Sąd Apelacyjny w Warszawie (postanowienie z dnia 24 listopada 2020 r.). Podejrzany pozostaje na wolności, stosowane są wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji” – poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pokaż więcej redakcja
Pokaż więcej w  Bez kategorii

Zobacz też

Były szef AW o kryzysie w służbach. Patologia w wywiadzie większa niż w CBA?

Patologia służb PiS. Kto powinien zająć się odpolitycznieniem służb i ich reformą? Jak pow…