W Agenecji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, popularnie zwanej Abwehrą (to nawiązanie do przedwojennego niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu) nastały ciekawe czasy. Nowy szef ABW, pułkownik Krzysztof Wacławek wziął się ostro do roboty. Konkretnie do rozliczenia poprzedników i tzw. krycia własnych czterech liter.

Nie chodzi nam oczywiście o złapanie libańskiego islamisty – takie „sukcesy” zawsze się znajdują, gdy przychodzi nowy szef. Bierze się w miarę niegroźnego typa, którego od dawna się obserwowało. Dalej „zawija się” (czyli zatrzymuje) i już można się pochwalić skutecznością (to tzw. półka z sukcesami).

To dobra tradycja w każdej szanującej się służbie, więc nawet się nie będziemy czepiać. Popatrzymy na to co naprawdę ważne, czyli na pieniądze.

Nowy szef ABW z dniem 16 kwietnia powołał Centralną Komisję Inwentaryzacyjną, która ma za zadanie przeprowadzenie: „inwentaryzacji składników majątku użytkowanych w jednostkach organizacyjnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zwanej dalej „ABW”, z siedzibą w Warszawie oraz w Centralnym Ośrodku Szkolenia i Edukacji ABW”.

Zespół podlega dyrektorowi Biura Logistyki. Niech to jednak nikogo nie zwiedzie. To funkcja, którą do niedawna pełnił sam płk Wacławek, a teraz na jego czele stoi jego ówczesny zastępca. Mówiąc wprost CKI ma zrobić listę rzeczy, które powinny być na stanie, a jakoś nie ich ma. Cała robota ma być skończona do grudnia br.

Szefową nowej struktury zrobiono p. Katarzynę, cywilną pracownicę z Biura Finansów. Pani Katarzyna to osoba o sporym doświadczeniu. Wcześniej zajmowała się majątkiem m.in. Komendy Głównej Policji. Wie co robić i czego szukać.

Coś czujemy, że niedługo zacznie się na Rakowieckiej robić bardzo ciekawie.

Drodzy oficerowie! Już teraz czas zabezpieczyć siebie i odpowiednio poinformować szefostwo, który to z kolegów zawinął kiedyś przenośną lodówkę, a który przywłaszczył sobie laptopa z magazynu. Pamiętajcie tylko o wysłaniu kopii donosu na skrzynkę: sluzbaniedruzba@sluzbyspecjalne.pl.

Pamiętajcie, podkabluj sąsiada nam, zanim on podkabluje Ciebie!

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Ziobro i Kamiński będą aresztowany? Prok. Ewa Wrzosek o losie agentów CBA w mediach

Agenci CBA, a nie dziennikarze. Agent Tomek uruchomił lawinę. Agenci CBA udający dziennika…