Biuro koordynatora ds. służb specjalnych powołało specjalny zespół, którego celem jest ochrona wizerunku prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie kampanii wyborczej – ustalił portal sluzbyspecjalne.com.
Zespół działania niezależnie od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Ochrony Państwa, jego szefem jest zastępca koordynatora ds. służb Maciej Wąsik. Pracują w nim funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, głównie z łódzkiej delegatury. Wśród funkcjonariuszy zespół zyskał żartobliwą nazwę „gdzie jest dziecko?”.
Zespół działa bez podstawy i umocowania prawnego. Ma uprzedzać przed grożącymi prowokacjami wymierzonymi w Andrzeja Dudę, a także chronić go przed jego własną niefrasobliwością.
Jednym z pierwszych zadań zespołu jest neutralizacja użytkowniczki twittera Joli Rosiak, która opisuje swój rzekomy związek z prezydentem Andrzejem Dudą. 12 lutego zamieściła na twitterze zdjęcia, na których bardzo blisko przytulała się z prezydentem podczas spotkania wyborczego. Funkcjonariusze SOP nie reagowali na ten incydent.

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Bez kategorii

Zobacz też

Kim jest Piotr Konieczny? Szef Niebezpiecznik.pl podaje się za dziennikarza, ale przyznaje, że pracuje dla służb specjalnych

Piotr Konieczny, właściciel portalu niebezpiecznik.pl przedstawia się jako najlepszy polsk…