Biuro koordynatora ds. służb specjalnych powołało specjalny zespół, którego celem jest ochrona wizerunku prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie kampanii wyborczej – ustalił portal sluzbyspecjalne.com.
Zespół działania niezależnie od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Ochrony Państwa, jego szefem jest zastępca koordynatora ds. służb Maciej Wąsik. Pracują w nim funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, głównie z łódzkiej delegatury. Wśród funkcjonariuszy zespół zyskał żartobliwą nazwę „gdzie jest dziecko?”.
Zespół działa bez podstawy i umocowania prawnego. Ma uprzedzać przed grożącymi prowokacjami wymierzonymi w Andrzeja Dudę, a także chronić go przed jego własną niefrasobliwością.
Jednym z pierwszych zadań zespołu jest neutralizacja użytkowniczki twittera Joli Rosiak, która opisuje swój rzekomy związek z prezydentem Andrzejem Dudą. 12 lutego zamieściła na twitterze zdjęcia, na których bardzo blisko przytulała się z prezydentem podczas spotkania wyborczego. Funkcjonariusze SOP nie reagowali na ten incydent.

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Bez kategorii

Zobacz też

Kim są twórcy Pegasusa? Dlaczego w lipcu 2021 r. siedzibę firmy przeszukały izraelskie służby?

W lipcu 2021 r. izraelskie tajne służby dokonały najazdu na siedzibę NSO Group – fir…