Jedna z najsłynniejszych formacji armii amerykańskiej, Korpus Piechoty Morskiej jest obecnie poddawany procesowi daleko idącej modernizacji.

Popularni Marines zostali pozbawieni większości ciężkiego uzbrojenia, w zamian za to mają otrzymać nowe środki służące do zapewnienia obrony przeciwlotniczej i – co ważniejsze – przeciwokrętowe. Amerykańscy planiści przewidują, że jednostki USMC będą w stanie działać w rejonach konfliktu, nawet w sytuacji odcięcia od wsparcia morskiego i lotniczego, aż do chwili przybycia znaczniejszych sił US Army.

Rok 2021 ma być także poświęcony na intensywne szkolenia Marines, zwłaszcza dotyczące współpracy z US Navy. W porównaniu z poprzednimi latami, tym razem wspólne manewry mają odbiegać od przewidywalnych scenariuszy.

Zdaniem analityków, zakres zmian, jakim w ciągu kilku najbliższych lat zostanie poddany USMC świadczy, że jego żołnierze są przygotowywani do działań w ramach konfliktu o dużej skali.

Pokaż więcej redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Kamiński Wąsik i ludzie Putina. Służby PiS współpracowały z oskarżonymi o pomoc Rosji Ukraińcami, którzy pomagali ścigać opozycję w Polsce

Służby PiS współpracowały z rosyjską agenturą. Głupota czy celowe działanie?  Temat z…