Fot. www.freepik.com

Kontrwywiad Stanów Zjednoczonych ostrzega, że Chińczycy wykradają dane biologiczne Amerykanów i obywateli innych państw.

Chińczycy korzystają m.in. z testów na koronawirusa dostarczonych przez firmy zza Wielkiego Muru. Mają one pomóc w przekształceniu Chin w światowego lidera biotechnologii. Amerykanie twierdzą, że zgromadzona w ten sposób wiedza już posłużyła do wspomożenia rozwoju nadzoru państwowego, na przykład udoskonalenia monitoringu ulicznego czy też systemów  rozpoznawania twarzy.

– Chiny mają coś, co nazywa się „Made in China 2025”. W strategiach narodowych jednoznacznie wskazują, że chcą być liderem w erze biologicznej, a więc posiadać dominującą pozycję w zakresie możliwość opracowywania szczepionek i medycyny precyzyjnej – twierdzi Edward You, funkcjonariusz FBI.

– Obawy dotyczące wykorzystywania danych medycznych przez Chiny nie są hipotetyczne. Pekin ma bogatą i udokumentowaną historię używania DNA do nadzoru i społecznej kontroli nad mniejszościami – oceniają sytuację analitycy z Narodowego Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Defence24

Pokaż więcej redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Nowoczesna marynarka wojenna. Major Cheda rozmawia z kmdr. Tomaszem Witkiewiczem

Marynarka wojenna to najbardziej uniwersalny instrument bezpieczeństwa energetycznego, tel…