Mariusz Kamiński i jego zastępca w zarządzaniu służbami i policją, to ostatnie liczące się aktywa, które są wierne Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Jego wojna ze Zbigniewem Ziobro może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje niż przypuszcza. Zdaniem rozmówców portalu sluzbyspecjalne.com Kaczyński nie może być pewnym iż Andrzej Duda podpisze ustawę o ochronie zwierząt. Może ją zawetować lub przynajmniej skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

W tym scenariuszu Duda ma również „zaopiekować się” posłami PiS zawieszonymi za głosowanie przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

Jak twierdzą nasi rozmówcy Kamiński i Wąsik przygotowują teraz parasol ochronny na wypadek, gdyby odwoływany Ziobro wraz ze swoimi ludźmi zaczął używać wiedzy i „kwitów” kompromitujący ludzi Kaczyńskiego.

Celem ich działań jest brat ministra sprawiedliwości Witold Ziobro. Za rządów PiS był doradcą w przejętym przez państwo PEKAO S.A, ale faktycznie od lat uważany jest za organizatora zaplecza finansowego dla projektów politycznych brata.

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Ziobro i Kamiński będą aresztowany? Prok. Ewa Wrzosek o losie agentów CBA w mediach

Agenci CBA, a nie dziennikarze. Agent Tomek uruchomił lawinę. Agenci CBA udający dziennika…