Grupa znana jako Pay2Key, powiązana z irańskim rządem poinformowała w mediach społecznościowych, że złamali zabezpieczenia izraelskiego giganta zbrojeniowego Israel Aerospace Industries (IAI). W ten sposób mieli zdobyć dane 1000 użytkowników wewnętrznej sieci koncernu.

Takie informacje, opublikowane za pomocą serwisu Twitter, wywołały poruszenie w Izraelu. IAI to bowiem gospodarczy kolos, zatrudniający ok. 16 tys. pracowników. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. koncern osiągnął przychody sięgające 2,1 mld dolarów. Produkowana jest tam dziś broń szczególnie pożądana na rynku: systemy przeciwrakietowe, amunicja precyzyjna i drony.

Izraelskie służby twierdzą jednak, że dane opublikowane przez irańskich hakerów są co prawda prawdziwe, ale już nieaktualne. Pochodzą bowiem z wcześniejszego ataku na infrastrukturę informatyczną koncernu, podczas którego wyciekło wiele cennych dokumentów.

Pokaż więcej redakcja
Pokaż więcej w  Aktualne

Zobacz też

Kamiński Wąsik i ludzie Putina. Służby PiS współpracowały z oskarżonymi o pomoc Rosji Ukraińcami, którzy pomagali ścigać opozycję w Polsce

Służby PiS współpracowały z rosyjską agenturą. Głupota czy celowe działanie?  Temat z…