Długoletni rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski stracił w poniedziałek 13 lipca pracę.

O tym fakcie poinformował w poniedziałek na twitterze rzecznik ministra – koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Stwierdził, że przynajmniej na razie nie będzie przez nikogo zastąpiony na swojej funkcji.

Były rzecznik formacji był jednym z najbliższych współpracownik Mariusza Kamińskiego. W CBA służył od początku powstania tej formacji, aż do przyjścia na fotel szefa Pawła Wojtunika.

W czasach rządów PO pracował w biurze prasowym Najwyższej Izby Kontroli, gdzie przygarnął go dawny kolega z policji Paweł Biedziak. Brodowski do CBA powrócił po wygranych przez PiS wyborach 2015 r., kiedy to Wojtunika zastąpił człowiek Kamińskiego – Ernest Bejda.


Według naszych informacji, zwolnienie Brodowskiego to początek fali czystek w Biurze. Od lutego 2020 roku funkcję szefa CBA pełni Andrzej Stróżny.

Ten były funkcjonariusz ABW nie jest jednak związany z Kamińskim, a z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i jego zastępcą Bogdanem
Święczkowskim.

Między oboma ministrami do niedawna panował pokój i ich wpływy w poszczególnych formacjach były wyraźnie rozgraniczone. Teraz, po wyborach prezydenckich Ziobro zamierza rozszerzyć swoją władzę i szykuje się do przejęcia całkowitej kontroli nad CBA.

Pokaż więcej Redakcja
  • Dyskretny urok prowokacji

    Dziennikarz rządowej TVP został przyłapany przez miejski monitoring jak wyjmuje śmieci z k…
  • Sekrety współczesnej propagandy

    Współczesna propaganda opiera się przede wszystkim na manipulacjach przekazem informacji, …
  • Ziobro idzie po władzę

    Ostra walka obozu rządzącego z LGBT, to pochodna walki o władzę wewnątrz PiS. Minister Spr…
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej do Kamińskiego i Wąsika. Jesteście amatorami!

Nigdy w życiu nie spodziewałem się, iż PiS zrobi z Polski państwo policyjne, że będzie zat…