Hakerzy z grupy Anonymous i NB65 pomagają w walce z Władimirem Putinem. Chcą pozbawić Rosję aktywów osobowych na świecie.

Grupa Anonymous zapowiedziała, że ujawni poufne dane prezydenta Rosji. Z kolei gruzińska agencja informacyjne TIA dodała, że kolektyw Anonymous niebawem ujawni listę rosyjskich agentów działających w ostatnich 25 latach w wielu krajach.

Natomiast aktywiści hakerscy z grupy NB65 przekazali w komunikacie, że włamali się do systemu komputerowego rosyjskiej agencji kosmicznej, wprowadzając zmiany uniemożliwiające jego działanie (m.in. usunęli dane WS02 i zmienili dane uwierzytelniające).

Nie będą działać system satelitarny i system monitoringu pojazdów. – Miłego poniedziałku przy naprawianiu waszej technologii szpiegowskiej. Chwała Ukrainie – napisali.

Hakerzy zapowiedzieli, że nie zaprzestaną cyberataków, dopóki Rosjanie nie przestaną zrzucać bomb, zabijać cywilów i prowadzić inwazji.

Pokaż więcej Redakcja
Pokaż więcej w  Świat

Zobacz też

Prokurator szpiegowana systemem Pegasus prześladowana za wywiad dla telewizji News24. Szokujące zachowanie podwładnych Ziobry [VIDEO]

Skandal podczas wywiadu. Podsłuchiwana przy pomocy systemu Pegasus prokurator Ewa Wrzosek …