Informację podał portal Wirtualna Polska. Cytując przy tym dokument.

 „Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich”.

Brzmi to bardzo groźne, ale z tego dokumentu wynika, że przygotowywane zamachy mają dotyczyć „KRAJÓW ZACHODNICH”. O Polsce bynajmniej nic nie ma.

To zresztą zrozumiałe. Celem działań terrorystów jest wzbudzenie zainteresowania i strachu na ZACHODZIE, Polska jest krajem peryferyjnym Unii Europejskiej. Mówiąc bardzo brutalnie. Przeprowadzanie w Polsce zamachów nie spełnia żadnych zadań jakie sobie stawiają terroryści.

To co się dzieje w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech, ma konkretny cel: pobudzenie lokalnych społeczności imigrantów, aby pozyskiwać wśród nich sympatyków i rekrutów.

W Polsce nie ma kogo pozyskiwać.

Po co więc to całe zamieszanie? To tzw. kontrolowany przeciek. Władza PiS wypuszcza taką informację, aby odwracać uwagę od swoich kłopotów. Czy to w sprawie bezprawnie organizowanych wyborów korespondencyjnych rok temu, czy też w sprawie fatalnego zarządzania w czasie epidemii.

Dodatkowo zagrożenie terrorystyczne pozwala rozszerzyć zakres inwigilacji. Straszenie terrorystami to po prostu cyniczna zagrywka medialna.

Szkoda, że dają się w to wpuszczać dziennikarze. Na zdjęciu ilustracyjnym „kaczka dziennikarska”.

Jan Piński

Pokaż więcej Jan Piński
Pokaż więcej w  Kraj

Zobacz też

Giertych: Conspiracy against Ukraine. Kaczynski, Orban, Putin – Injustice League

The following text by the former deputy prime minister of Poland and a well-known lawyer e…